Otorapor Gebze Ekspertiz

Galeri

Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz
Otorapor Gebze Ekspertiz

Gebze Ekspertiz

Oto ekspertiz işlemleri, aracın geçmişte yaşamış olduğu kazalardan değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın zamanda masraf çıkarabilecek tüm hususlara kadar otomobilin ayrıntılı bir şekilde incelenmesinden oluşmaktadır. Oto ekspertiz işlemi sonlandığında araca yönelik bir rapor sunumu ve bilgi aktarımı ilgilisine aktarılır. Oto ekspertiz sayesinde birçok husus açıklığa kavuşmaktadır. Bu hususların en önemlilerinden biri de ikinci el araç alırken bu tip raporlardan yararlanmaktır. Bu tip raporlar sayesinde daha rahat araç satın alınırken insanlar ikinci el bir araç alacağı vakit ekspertiz raporlarını inceler ve gözü arkada kalmaz.

Oto ekspertiz raporu kapsamında; aracın tamire gidip gitmediği, kaza geçirip geçirmediği ve orijinal parçalarının değişip değişmediği gibi önemli bilgilere yer verilir. Gebze ekspertiz esnasında araca yönelik yürüyen aksam, motor, kaporta ve beygir gücü gibi önemli noktalar kontrol edilmekte ve rapor halinde araç sahibine sunulmaktadır.

Ekspertiz Raporu Nedir?

Genellikle ekspertiz raporu; emlak, gayrimenkul ve sigortacılık gibi pek çok alanda kullanılagelen bir kavramdır. Otomotiv dünyasında bu kavram ikinci el araçları ilgilendirir bir rapor türüdür. İkinci el bir otomobilin gözle görünen veya görünmeyen arızalarını ortaya çıkaran rapora oto ekspertiz raporu denilmektedir. Bir başka deyişle otomotiv uygunluk analizidir. Ekspertiz raporu aracılığıyla; alınacak olan otomobilin değeri, daha önce kaza yapıp yapmadığı ve değişen veya arızalı bir parçasının olup olmadığına bakılarak araç hakkında değerlendirme yapılabilir. Böylelikle ekspertiz raporu, aracı almak isteyen alıcıya güven verir.

İkinci El Otomobilde Ekspertiz Raporu Neden Çok Önemlidir?

Oto ekspertiz raporu, alınacak olan ikinci el otomobilin güvenle uzun yıllar kullanılması bakımından oldukça önemlidir. Otomobil alınırken en çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken konu, aracın motoru ve motorla ilgili olan aksamıdır. Ekspertiz raporu vasıtasıyla öğrenilenleri şu maddeler halinde sayabiliriz:

Kısaca detaylı bir ekspertiz raporunda; otomobile yönelik resmi kayıtlarda olan ve söylenmeyen bir durumun ve sistemler tarafından kayıtlara geçmemiş bir değişimin olup olmadığı en ayrıntılı bir biçimde kontrol edilmiş olur. İkinci el oto alımı öncesi alınacak böylesi bir rapor, sonradan pişman olmamak adına önleyici ve son derece kritik bir hamledir.

Otomobil İçin Ekspertiz Raporu Nereden ve Nasıl Alınır?

Satın alınacak olan araç, otomobil tamiri yapılan bir yere götürülerek araca yönelik tüm unsurlar kontrol ettirilebilir. Fakat bu kontrol sonrasında elde yazılı bir belge olmayacaktır. Ekspertiz raporu adı verilen böyle yazılı bir belge için otomobil markalarının servislerine veya bu iş için sertifikası bulunan ve yazılı belge veren bir servise gidilmesi gerekmektedir. Bunun için sektörde tecrübesi olan ve profesyonel çalışan bir firma seçilmeli; sonrasında pişmanlık yaşamamak adına kapsamlı bir oto ekspertiz raporu alınmalıdır. Böylelikle araç satın alacak olan kişinin içinde, araca ilişkin herhangi bir ufak tereddüt dahi oluşmaz. Satın alınacak olan araç, daha rahat ve güvenilir bir şekilde kullanılabilir.

Hızlı Konum Al Hızlı Konum Al
HEMEN ARA
YOL TARİFİ